Academic Excellence

The College has maintained excellent track record in academics. The List of Rank - Holders & Result at Glance exhibits the excellence in Academics.

List Of the University Rank Holders

Sl. No. Name Class/Branch Year Rank
01 Mr. Pawar Pradeep P. B.E. (ECT) 1998 II nd
02 Mr. Amit Kumar Omprakash B.E. (ECT) 1999 1 st
03 Mr. Amit Kumar Pandey B.E. (ECT) 1999 IV th
04 Mr. Adgaonkar Rahul M. B.E. (INSTRU) 1999 III rd
05 Mr. Honrao Ganesh P. B.E. (INSTRU) 1999 IV th
06 Ms. Agrawal Vandana B.E. (INSTRU) 1999 V th
07 Mr. Nade Jagdish B.  B.E. (INSTRU) 2000 1 st
08 Mr. Phatale Mangesh A. B.E. (INSTRU) 2000 II nd
09 Mr. Sharma Abhishek B.E.(CSE) 2000 IV th
10 Mr. Anirban Dey B.E. (ECT) 2000 III rd
11 Ms. Ena Choudhary B.E.(CSE) 2001 II nd
12 Ms. K.Smitha Vani B.E.(CSE) 2001 IV th
13 Mr. Vikas Gupta B.E. (INSTRU) 2001 II nd
14 Mr. Gargi Pathak R. B.E. (INSTRU) 2001 III rd
15 Miss. Manjari Choudhari B.E.(CSE) 2002

1 st. (Gold Medal Winner),    1 st. in all Faculties.

16 Mr. Hemasagar Reddy.K B.E.(CSE) 2002 II nd
17 Mr. Makhijani Sandeep.A  B.E.(CSE) 2002 III rd
18 Ms. Manpreet Kaur B.E.(CSE) 2002 III rd
19 Mr. Burkul Vijay Bhimrao B.E. (INSTRU) 2002 III rd
20 Miss. Sanchita Biswas BE (CSE) 2003 1 st. (Gold Medal Winner),    1 st. in all Faculties.
21 Miss.Sonal Bhardwaj BE (CSE) 2003 II nd
22 Mr.Sachin J. Jadhav BE (CSE) 2004 1 st. (Gold Medal Winner),    1 st. in all Faculties.
23 Mr. Viradia Jigneshkumar R. BE (CSE) 2004 III rd
24 Mr. Sachin S. Kulkarni B.E. (INSTRU) 2004 I st
25 Mr. Amol J. Shewalkar B.E. (INSTRU) 2004 III rd
26 Miss. Anupma B. Lamb B.E. (ECT) 2004 IV th
27 Mr. Hanuman Chodhary B.E.(CSE) 2005 I st (In CSE )
28 Mr. Jyoti Nade B.E. (INSTRU) 2005 III rd
29 Mr. Suryakand Shinde B.E.(CSE) 2005 V th
30 Ms. Salunke Manjushree Vinayakrao B.E. (ECT) 2006 II nd
31 Ms. Ms. Rashmi Srivastava B.E. (ECT) 2006 III rd
32 Mr. Baraskar Angha Sudhir B.E. (ECT) 2006 IV th
33 Mr. Jesu Anuroop Suresh B.E. (INSTRU) 2006 II nd
34 Mr. Rupam Gupta Roy B.E. (INSTRU) 2007 I st
35 Mr. Lakhekar Girish Vithalrao B.E. (INSTRU) 2007 II nd
36 Mr. Dhumal Dnyaneshwar Tatyrao B.E. (INSTRU) 2007 III rd
37 Mr. Tapkire Mayura Dattatray B.E. (CSE) 2007 IV th
38 Mr. Nunes Manish Edwin B.E. (CSE) 2008 I st
39 Ms. Kondewar Supriya Umkant   B.E. (CSE) 2008 III rd
40 Ms. Jadhav Pallavi Dinkar B.E. (ECT) 2008 V th
41 Ms. Choudhari Madhuri Bharatrao B.E. (EEP) 2008 V th
42 Mr. Kakade Nikhil Sham B.E.(Mech) 2009 V th
43 Ms. Olivia Debbarma B.E.(ECT) 2009 II nd
44 Ms. Anindita Paul B.E. (ECT) 2009 III rd
45 Mr. Shaikh Saifullah Abdullah B.E. (ECT) 2009 V th
46 Mr. Shrote Amol Achyutrao B.E. (EEP) 2009 II nd
47 Ms. Gulbhile Priya Ashok B.E.(EEP) 2009 IV th
48 Mr. Patil Bhagyshree Ulhasrao B.E.(INSTRU) 2009 II nd
49 Ms. Patil Ashwini Nijaguni B.E.(CSE) 2009 V th
50 Mr. Gaddamwar Anil Suryakant B.E.(INSTRU) 2010 1 st. (Gold Medal Winner),    1 st. in all Faculties.
51 Mr. Rajarshi Roy B.E.(INSTRU) 2010 2 nd
52 Mr. Chauhan Fazalahed Farque B.E.(INSTRU) 2010 3 rd
53 Mr. Bagul Nilesh Beniram B.E.(EEP) 2010 I st
54 Mr. Ghorpade Ashwini Narayan B.E.(EEP) 2010 2 nd
55 Mr. Alok kumar Jha B.E.(EEP) 2010 3 rd
56 Ms. Rewalkar Dipali Durgadasrao B.E.(EEP) 2010 4 th
57 Mr. Khare Baliram Mohan B.E.(EEP) 2010 5 th
58 Mr. Kadam Atul Sarjerao B.E.(MECH) 2010 2 nd
59 Mr. Mashayak Suhe Atherpasha B.E.(MECH) 2010 5 th
60 Mr. Anurag BE(ECT) 2010 5 th
61 Mr. Chaudhari Gaurv Umeshrao BE(CSE) 2011 I st
62 Mr. Deshmukh Sumit Suryankant BE(EEP) 2011 II nd
63 Mr. Ikhe Atul Bahadur BE(EEP) 2011 IV th
64 Mr. Joshi Atul Arunrao BE(EEP) 2011 V th
65 Ms. Deshpande Shruti Moreshwar BE(INST) 2011 I st
66 Ms. Pilaji Kalyani Suresh BE(INST) 2011 III rd
67 Ms. Awad Geeta V. BE(EEP) 2012 1 st. (Gold Medal Winner),    1 st. in all Faculties.
68 Ms. Radkar Swapnali D. BE(EEP) 2012 II nd
69 Ms. Mule Shital M. BE(EEP) 2012 III rd
70 Ms. Kulkarni Shalaka S. BE(EEP) 2012 IV th
71 Ms. Bhagwate Shrutika S. BE(EEP) 2012 V th
72. Mr. Pokalwar Chaitanya V. BE(INSTRU) 2012 I st
73 Mr. Hulsure Mayur M. BE(INSTRU) 2012 II nd
74 Mr. Solanke Santosh A. BE(INSTRU) 2012 III rd
75 Ms. Deshmukh Deepali D. BE(CSE) 2012 V th
76 Ms. Snehal Bharat Choudhari BE(EEP) 2013 1 st. (Gold Medal Winner),    1 st. in all Faculties.
77 Ms. Sushma Shinde BE(EEP) 2013 II nd
78 Mr. Shafique Shaha BE(EEP) 2013 III rd
79 Ms. Kalpana Ramesh Choudhari BE(EEP) 2013 IV th
80 Ms. Pradnya Prakash Shinde BE(EEP) 2013 V th
81 Ms. Reshma Dagdusaheb Chavan BE(ECT) 2013 I st
82 Ms. Supriya Prabhakar Thombre BE(INSTRU) 2013 I st
83 Ms. Pooja Uddav Mane BE(INSTRU) 2013 II nd
84 Ms. Radhika Renukadas Boralkar BE(INSTRU) 2013 III rd
85 Ms. Kapse Rupali Vithalrao BE(INSTRU) 2013 III rd
86 Mr. Anant Ashruba Raut BE(MECH) 2013 III rd
87 Mr. Govind Sambhaji Giram BE(MECH) 2013 V th
88 Ms. Anjan Shilpa Pandurang BE(EEP) 2014 University Topper Among all Engineering Faculty (Gold Medal Winner)
89 Ms. Jadhav Rakshanda Prakash BE(ECT) 2014 I st
90 Ms. Upadhye Yogini Balkrishna BE(ECT) 2014 II nd
91 Ms. Nath Priyanka Hiralal BE(ECT) 2014 III rd
92 Mr. Jagtap Akash Gulabrao BE(ECT) 2014 IV th
93 Mr. Ambewale Bablu Nagnath BE(INST) 2014 I st
94 Ms. Kulkarni Revati Chandrakant BE(INST) 2014 II nd
95 Ms. Joshi Pallavi Padmakar BE(INST) 2014 III rd
96 Ms. Hatte Ashwini Chandrakant BE(EEP) 2014 IV th
97 Ms. Ambad Sushma Machindra BE(EEP) 2014 V th
98 Ms. Munde Sarika Vasantrao BE(Civil) 2014 IV th
99 Ms. Ranjankar Jyoti Gopal BE(EEP) 2015 University Topper Among all Engineering Faculty (Gold Medal Winner)
100 Ms. Nagargoje Ashvini Madhukarrao BE(EEP) 2015 II nd
101 Ms. Adhav Rekha Keshavrao BE(EEP) 2015 III rd
102 Ms. Honmane Gitanjali Bhagwatrao BE(EEP) 2015 IV th
103 Mr. Gaikwad Mahadev Gangadhar BE(EEP) 2015 V th
104 Ms. Chavan Renuka Dagdusaheb BE(ECT) 2015 II nd
105 Ms. Swami Poonam Ganesh BE(ECT) 2015 III rd
106 Ms. Magar Durga Chandulal BE(Instru) 2015 II nd
107 Ms. Yearmwar Bhakti Bhagwat BE(EEP) 2015 III rd
108 Ms. Kadam Sukeshani Nagorao BE(CIVIL) 2016 II nd
109 Ms. Mane Shital Jankiram BE(CIVIL) 2016 IV th
110 Ms. Bacha Sujata Suryakant BE(ECT) 2016 II nd
111 Ms. Kadam Amarja Anil BE(EEP) 2016 University Topper Among all Engineering Faculty (Gold Medal Winner)
112 Ms. Drukar Priyanka Nandkishor BE(EEP) 2016 II nd
113 Ms. Bhosle Jyoti Laxman BE(EEP) 2016 III rd
114 Ms. Usture Bhagyashri Dayanand BE(EEP) 2016 V th
115 Mr. Shinde Chhatrapati Dharmaraj BE(INST) 2016 I st
116 Ms. Deshpande Ashwini Ajitrao BE(INST) 2016 II nd
117 Ms. Jakhetiya Mayuri Sunil BE(INST) 2016 III rd
118 Ms. Samrutwar Bharti Murari BE(EEP) 2017 University Topper Among all Engineering Faculty (Gold Medal Winner)
119 Ms. Sakhare Snehal Raghu BE(EEP) 2017 V th
120 Ms. Sakhare Meera Sakharam BE(EEP) 2017 IV th
121 Ms. Deshmukh Vaishali Shesherao BE(EEP) 2017 V th
122 Ms. Akuskar Ankita Somnath BE(INST) 2017 I st
123 Mr. Pal Rajat Rajesh BE(INST) 2017 II nd
124 Ms. Bawage Vaishali Umakant BE(INST) 2017 III rd
125 Ms. Sahu Rashmita Shradaprasad BE(CSE) 2017 I st
126 Ms. Jadhav Sarita Rajabhau BE(CSE) 2017 IV th
127 Mr. Raut Sham Rajabhau BE(MECH) 2017 IV th

BE Result At a Glance

Year Computer Science &  Engg. Electronics & Telecomm. Engg. Instrumentation Engg. MECHANICAL ENGG. ELECTRICAL , ELECTRONICS & POWER ENGG. CIVIL ENGG.
1997 90.90 % 66.66 % 100 % - -
1998 96.87 % 71.06 % 82.35 % - -
1999 80.51 % 78.94 % 90.62 % - -
2000 92.15 % 95.83 % 97.68 % - -
2001 92.20 % 96.42 % 98.30 % - -
2002 95.95 % 86.79 % 100 % - -
2003 95.23 % 90.16 % 92.85 % - -
2004 96.87 % 84.74 % 100 % - -
2005 94.44 % 96.82  % 100 % - -
2006 100 % 100 % 100 % - -
2007 97.36% 96.82% 100 % - -
2008 100 % 98.24 % 100 % 75.00 % 100 %
2009 100 % 97.64 % 90.62 % 87.05 % 90.90 %
2010 100 % 90.00 % 97.05 % 94.00 % 100 %
2011 98.92 % 86.95 % 98.55 % 75.38 % 93.93 %
2012 93.50% 80% 94.36% 91.66% 100%
2013 95.71% 83.33% 100% 94.80% 100%
2014 82.97% 84.94% 91.25% 76.84% 90% 87.50%
2015 100% 100% 90.62% 81.96% 86.95% 97.50%
2016 96.20% 96.82% 96.61% 93.15% 92.68% 91.66%

P.G. Result

Sl. No. Name COURSE PERCENTAGE RESULT Year
01 Ms. Bhatsangave Suvarna Prabhuappa M.E. Computer Networking & Engineering 65.81 First Class 2012
02 Mrs. Biradar Ashwini Vishwanathrao M.E. Computer Networking & Engineering 70.12 First Class with Distinction 2012
03 Mr. Dharmadhikari Pramod Anantrao M.E. Computer Networking & Engineering 68.31 First Class 2013
04 Mr. Gaikwad Balaji Jalva M.E. Computer Networking & Engineering 60.87 First Class 2012
05 Mrs. Kauthale Shubhangi Manohar M.E. Computer Networking & Engineering 65.62 First Class 2012
06 Mr. Sakhare Rajkumar Shridharrao M.E. Computer Networking & Engineering 64.06 First Class 2012
07 Ms. Darade Preeti Laxmanrao M.E. Computer Networking & Engineering 614.06 First Class 2012
08 Mr. Raghavedra Gowda M.E. Computer Networking & Engineering 66.25 First Class 2013
09 Ms. Sonwalkar Mrunali Suresh M.E. Computer Networking & Engineering 66.43 First Class 2013
10 Ms. Tapkire Mayura Dattatraya M.E. Computer Networking & Engineering 67.75 First Class 2013
11 Ms. Takale Alinka Pralhad M.E. Computer Networking & Engineering 68.25 First Class 2013
12 Ms. Savane Vishesh Digambar M.E. Computer Networking & Engineering 69.31 First Class 2013
13 Ms. Ghule Sheetal Jalindar M.E. Computer Networking & Engineering 76.93 First Class with Distinction 2014
14 Ms. Lingayat Mayuri Mallikarjun M.E. Computer Networking & Engineering 63.87 First Class 2014
15 Ms. Jadhav Poonam Nanasaheb M.E. Computer Networking & Engineering 70.18 First Class with Distinction 2014
16 Ms. Kavita Tukaram Markad M.E. Computer Networking & Engineering 65.75 First Class 2014
17 Ms. Shinde Pooja Kalidas M.E. Computer Networking & Engineering 71.43 First Class with Distinction 2014
18 Ms. Kulkarni Aditi Hemant M.E. Computer Networking & Engineering 71.93 First Class with Distinction 2013
19 Ms. Jadhav Megha Bhausaheb M.E. Computer Networking & Engineering 68.18 First Class 2013
20 Ms. Panke Tejaswi Raosaheb M.E. Computer Networking & Engineering 72.62 First Class with Distinction 2013
21 Ms. Ghule Sheetal Jalindar M.E. Computer Networking & Engineering 76.93 First Class with Distinction 2013
22 Ms. Gujar Shubhangi Subhash M.E. Computer Networking & Engineering 66.37 First Class 2014
23 Ms. Khanapure Vaishali Mahadeoappa M.E. Computer Networking & Engineering 67.6 First Class 2014
24 Ms. Bhosale Jyoti Dinkar M.E. Computer Networking & Engineering 62.3 First Class 2014
25 Ms. Mane Madhuri Dhondiram M.E. Computer Networking & Engineering 71.0 First Class with Distinction 2014
26 Mr. Paralkar Sagar S. M.E. Computer Networking & Engineering 63.0 First Class 2014
27 Ms. Murumbekar Namarata G. M.E. Computer Networking & Engineering 64.5 First Class 2015
28 Ms. Chipde Ankita Ashok M.E. Computer Networking & Engineering 71.6 First Class with Distinction 2015
29 Ms. Giri Madhuri Shivgir M.E. Computer Networking & Engineering 68.0 First Class 2015
30 Ms. Turup Madhuri Narayan M.E. Computer Networking & Engineering 61.5 First Class 2015
31 Ms. Girwalkar Pornima Kishor M.E. Computer Networking & Engineering 61.5 First Class 2015
32 Ms. Deshpande Pooja V. M.E. Computer Networking & Engineering 64.8 First Class 2015
33 Ms. Choudhari Yogita S. M.E. Computer Networking & Engineering 58.4 Second Class 2015
34 Ms. Hajari Rama S. M.E. Computer Networking & Engineering 62.7 First Class 2015
35 Ms. Nawghare Pushpmala S. M.E. Computer Networking & Engineering 63.8 First Class 2015
36 Ms. Shinde Manisha Keshavrao M.E. Computer Networking & Engineering 73.0 First Class with Distinction 2015
37 Ms. Vandana V. Dodtale M.E. Computer Networking & Engineering 69.25 First Class 2015
38 Ms. Rathi Varsha Gopaldas M.E. Computer Networking & Engineering 69.0 First Class 2015
39 Mr. Mandar R. Pandharpurkar M.E. Computer Networking & Engineering 65.87 First Class 2015
40 Ms. Shubhangi H. Pokharkar M.E. Computer Networking & Engineering 63.81 First Class 2016
41 Ms. Madane Supriya Atmaram M.E. Computer Networking & Engineering 58.75 Second Class 2016
42 Ms. Chate Ashwini Baburao M.E. Computer Networking & Engineering 67.37 First Class 2016
43 Ms. Megha B. Raule M.E. Computer Networking & Engineering 60.25 First Class 2016
Sl. No. Name COURSE PERCENTAGE RESULT Year
01 Mrs. Tadmare Trupati Rajshekhar

M.E. Digital Communications

68.68 First Class 2012
02 Mr. Rakesh T. M.E. Digital Communications 61.25 First Class 2012
03 Mr. Neharkar Manchak Keshvarao M.E. Digital Communications 74.68 First Class with Distinction 2012
04 Mr. Manoj Kumar M.E. Digital Communications 68.81 First Class 2013
05 Mr. Mahendrakar Mahesh Adyan M.E. Digital Communications 61.25 First Class 2013
06 Mr. Bhad Mahesh Chandgdev M.E. Digital Communications 67.43 First Class 2013
07 Ms. Madhuri Sachane M.E. Digital Communications 67.81 First Class 2012
08 Mr. Jadhav Dattatraya Arun M.E. Digital Communications 60.18 First Class 2012
09 Mr.Choudhari Chandrashekar Shrikantrao M.E. Digital Communications 60.81 First Class 2013
10 Mr.Ajit Kumar M.E. Digital Communications 65.75 First Class 2013
11 Mr. Raobawale Balaji Anandrao M.E. Digital Communications 65.00% First Class 2013
12 Mr. Makanikar Rushikesh Dinkarrao M.E. Digital Communications 64.00% First Class 2013
13 Ms. Sukhadia Miti Bharatkumar M.E. Digital Communications 60.93 First Class 2013
14 Ms. Bilgunde Pallavi Umakant M.E. Digital Communications 68.62 First Class 2013
15 Ms. Jadhav Swati Dhondiram M.E. Digital Communications 76.12 First Class with Distinction 2013
16 Ms. Kulkarni Madhuri Kashinath M.E. Digital Communications 70.56 First Class with Distinction 2013
17 Mr. Maknikar Rushikesh Dinkarrao M.E. Digital Communications 64.00 First Class 2013
18 Ms. Banale Nileema Sambappa M.E. Digital Communications 64.43 First Class 2014
19 Mr. Dandime Gopal Madhavrao M.E. Digital Communications 61.18 First Class 2014
20 Mr. Tondare Santosh Manmath M.E. Digital Communications 68.9 First Class 2014
21 Ms. Bagul Vaishali Ravindra M.E. Digital Communications 58.6 Second Class 2014
22 Mr. Munde Krishna Arjun M.E. Digital Communications 77.3 First Class with Distinction 2014
23 Mr. Mudegaonkar Onkar M. M.E. Digital Communications 72.3 First Class with Distinction 2015
24 Mr. Toshniwal Mahesh B. M.E. Digital Communications 60.2 First Class 2015
25 Mr. Nangare Vivek M. M.E. Digital Communications 61.8 First Class 2015
26 Mr. Patil Rupesh Lingraj M.E. Digital Communications 63.62 First Class 2015
27 Mr. Manurkar Ramling Parling M.E. Digital Communications 64.12 First Class 2015
28 Mr. Gayke Suhas S. M.E. Digital Communications 65.81 First Class 2015
29 Mr. Pingle Shripad Surendrarao M.E. Digital Communications 60.5 First Class 2015
30 Ms. Surrayya F. Siddiqui M.E. Digital Communications 78.56 First Class with Distinction 2015
31 Ms. Nirvikalpata U. Bhosle M.E. Digital Communications 8.28 CGPA 2015
32 Mr. Rohan D. Deshpande M.E. Digital Communications 69% First Class 2016
33 Mr. Kirankumar R. Urgunde M.E. Digital Communications 76.81% First Class with Distinction 2016
34 Mr. Repe Vishal Tukaram M.E. Digital Communications 7.89 CGPA 2016
35 Mr. Shetkar Amit Virbhadra M.E. Digital Communications 8.53 CGPA 2016
36 Ms. Apharin N. Sayyed M.E. Digital Communications 59.37% Second Class 2016
37 Ms. Charuta N. Deshpande M.E. Digital Communications 8.55 CGPA 2016
38 Ms. Swapnaja S. Patil M.E. Digital Communications 62.18% First Class 2016
Sl. No. Name COURSE PERCENTAGE RESULT Year
01 Mrs. Ajmera Yogita Atul

M.E. Control System Engineering

75.62 First Class with Distinction 2013
02 Ms. Muley Swarada Shrikant

M.E. Control System Engineering

70.87 First Class with Distinction 2013
03 Ms. Jagdale Suchita Dnyandeo

M.E. Control System Engineering

66.75 First Class  2013
04 Mr. Saundarmal Vaibhav Dudhaji

M.E. Control System Engineering

72.68 First Class with Distinction 2013
05 Mr. Ikhe Atul Bahadur

M.E. Control System Engineering

74.75 First Class with Distinction 2013
06 Mr. Solanke Tirupati Uttamrao

M.E. Control System Engineering

65.31 First Class 2013
07 Ms. Naik Devayani Digambar

M.E. Control System Engineering

72.5 First Class with Distinction 2014
08 Ms. Deshpande Gauri Vijaykumar

M.E. Control System Engineering

70.6 First Class with Distinction 2014
09 Ms. Chormare Vaishali C.

M.E. Control System Engineering

72.6 First Class with Distinction 2015
10 Ms. Galphade Namita P.

M.E. Control System Engineering

71.0 First Class with Distinction 2015
11 Mr. Suryawanshi Akshay M.

M.E. Control System Engineering

68.5 First Class 2015
12 Ms. Pande Abhijit Sanjay

M.E. Control System Engineering

67.3 First Class 2015
13 Ms. Zarkar Geetanjalee A.

M.E. Control System Engineering

71.8 First Class with Distinction 2015
14 Mr. Rashinkar Sumit Sunil

M.E. Control System Engineering

64.25.8 First Class 2015
15 Mr. Atual Arunrao Joshi

M.E. Control System Engineering

74.18 First Class with Distinction 2015
16 Ms. Ashvini H. Munde

M.E. Control System Engineering

8.10 CGPA 2015
17 Ms. Rohini R. Navatakke

M.E. Control System Engineering

8.16 CGPA 2015
18 Ms. Shital M. Mule

M.E. Control System Engineering

9.05 CGPA 2015
19 Ms. Monica U. Waikar

M.E. Control System Engineering

67.68 First Class 2015
20 Mr. Kailas S. Bedarkar

M.E. Control System Engineering

8.85 CGPA 2015
21 Mr. Afroj P. Sayyad

M.E. Control System Engineering

8.03 CGPA 2015
22 Mr. Sujit S. Kulkarni

M.E. Control System Engineering

8.13 CGPA 2016
23 Ms. Tafassul A. Sayyed

M.E. Control System Engineering

8.63 CGPA 2016
24 Ms. Varsharani J. More

M.E. Control System Engineering

63.68% First Class 2016
25 Ms. Priya B. Khedkar

M.E. Control System Engineering

8.70 CGPA 2016
26 Mr. Prabhudev Ghalimath

M.E. Control System Engineering

62.37% First Class 2016
27 Mr. Suresh L. Ganeshkar

M.E. Control System Engineering

8.43 CGPA 2016
28 Ms. Supriya S. More

M.E. Control System Engineering

7.90 CGPA 2016
29 Mr. Prakash N. Mali

M.E. Control System Engineering

60.31% First Class 2016
30 Mr. Vrashali B. Jadhav

M.E. Control System Engineering

67.43% First Class 2016
Sl. No. Name COURSE PERCENTAGE RESULT Year
01 Mr. Sidram B. Gholap

M.E. Manufacturing Processing Engineering

8.73 CGPA 2016
02 Mr. Raghavendra N. Magadum

M.E. Manufacturing Processing Engineering

8.75 CGPA 2016
Sl. No. Name COURSE PERCENTAGE RESULT Year
01 Ms. Kadam Sapna Rajabhau

M.E. Computer Science and Information Technology

75.62 First Class with Distinction 2013